czwartek, 29 czerwca 2017

Ciesz się chwilą

Każdy z nas ma problemy, jedni mniejsze, drudzy większe i radzi sobie z nimi inaczej. Często zbyt bardzo przejmujemy się przeszłością, albo przyszłością. Zapominamy wtedy, że żyjemy tu i teraz. To zasadnicza rzecz różniąca nas od psów.
Przyznam się bez bicia, że miałam w życiu momenty, w których trudne sytuacje potrafiły przerosnąć. Bywa i tak, że na zapas martwimy się wieloma rzeczami-tylko czy zawsze to ma sens?
Wychodząc z psem na spacer, czasem zapominamy, że obie strony powinny czerpać korzyści ze spaceru. Idziemy i zamartwiamy się wieloma rzeczami, myślimy o wszystkim, ale nie o istocie najważniejszej w tym momencie-naszym psie. On także powinien czerpać ze spaceru korzyści.
Wierzcie lub nie, ale idąc z psem na spacer i po prostu ciesząc się chwilą możemy wiele zyskać. Nasz mózg się dotlenia, my się wyluzowujemy i jesteśmy radośni, takie chwilowe oderwanie się od wszystkiego może pomóc nam podjąć dobrą decyzję.
Ile razy widzi się psy, którym ludzie nawet nie dadzą się załatwić tylko ciągną do sklepu, by zostawić go samego pod marketem i iść na zakupy? Albo zapatrzonych w telefon, a obok psa, który smętnie idzie u boku człowieka? Niektórzy potrafią nawet publicznie zbić psa, bo ciągnie na smyczy lub szczeka na kogoś. Przykre sytuacje, ale prawdziwe, których byłam kiedyś świadkiem.

Wiele razy, nie doceniamy niektórych chwil. Czas leci nieubłaganie szybko. Nie da się go cofnąć i przeżyć coś jeszcze raz. Każdy z nas jest tylko człowiekiem, mamy prawo popełniać błędy. Ważne, aby dążyć do tego, żeby nigdy się nie powtórzyły i wyciągnąć z nich nauczkę.
To piękne, gdy widzimy na ulicach ludzi cieszących się życiem. Dużo osób zastanawia się wtedy-"dlaczego oni mają takie piękne życie, a ja nie?". Czy na pewno? A może to my nie umiemy tak jak oni dostrzec tego, co w życiu jest ważne?

W życiu powinniśmy być szczęśliwi i sprawiać, aby nasi bliscy również tacy byli. Ale czym jest w takim razie szczęście? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie samemu.

Na koniec wypowiedzi, bardzo ważne dla mnie zdania: Wierzę, że każdy z nas ma w życiu cel, a nic nie dzieje się bez przypadku. Pamiętajmy, że w każdej złej sytuacji można znaleźć pozytyw-chociażby morał na przyszłość.

Temat może nie, aż tak bardzo psi, ale myślę, że warty do poruszenia wśród psiarzy. A wy, jakie macie zdanie na ten temat?
                                                             Pozdrawiamy S&W

8 komentarzy:

 1. Bardzo piękne i mądre słowa :)
  Ogromnie wartościowy post, na pewno przeczytam go jeszcze nie raz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję! Mam taką nadzieję :)
   Pozdrawiamy!

   Usuń
 2. Super post! :)
  http://psiamieszankawybuchowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielkie dzięki! Na bloga na pewno wpadnę w wolnej chwili :)
   Pozdrawiamy!

   Usuń
 3. Świetny post :) daje dużo do myślenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strasznie dziękuję, cieszę się, że post spełnił swoją rolę!
   Pozdrawiamy!

   Usuń
 4. U nas niedawno były chwile załamania i lenistwa. Siedziałam ciągle w domu i nic nie robiłam... Bardzo pomógł mi obóz agility na którym byłam na początku wakacji. Spędziłam naprawdę miło czas i zmotywowałam się do dalszej pracy z psem. Ciągle walczę z lenistwem (to chyba mój największy wróg) i pomału udaje mi się go pokonać. Jest ciężko, ale nic w życiu nie jest łatwe. Długo nie doceniałam tego co mam i ile dostałam. Patrząc na te wszystkie skaczące za frisbee borderki, byłam zła, że Fuks nie chce się bawić i frisbee nie sprawia mu takiej przyjemności. Ciągłe filmiki z super psami sprawiały, że myślałam "Dlaczego mój pies nie jest taki fajny? Dlaczego akurat on nie chce się bawić?" Przez to wszystko nie zauważyłam, że mam pod swoim dachem świetnego psa z dużym potencjałem w agility. Mamy duże problemy z socjalizacją i droga rzeczywiście ciągle jest pod górkę, ale nie zamierzam marnować tego co dostałam od życia. Oczywiście nadal marzę i dążę do tego, aby w końcu mieć tego bordera i spełniać się w innych sportach kynologicznych, ale do tego czasu pracuję nad psem, którego już mam :D

  Pozdrawiamy!
  psy-z-potencjalem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę Wam powodzenia, nigdy się nie załamujcie! Na bloga wpadnę.
   Również pozdrawiamy!

   Usuń